kasb

بيست راز عشق

اذهب الى الأسفل

بيست راز عشق

پست من طرف farhad في السبت مارس 29, 2008 5:16 am

● راز اول عشق
راز عشق در تواضع است. این صفت نشانه ی تظاهر نیست. بلکه نشان دهنده ی احساس وتفکری قوی است. میان دو نفری که یکدیگر را دوست دارند، تواضع مانند جویبار آرامی است که چشمه ی محبت آنها را تازه و با طراوت نگه میدارد.
● راز دوم عشق
راز عشق در احترام متقابل است. احساسات متغیرند، اما احترام دو طرف ثابت می ماند. اگر عقاید شریک زندگی ات با عقاید تو متفاوت است، با احترام به نظرهایش گوش کن. احترام باعث می شود که او بتواند خودش باشد.
● راز سوم عشق
راز عشق در این است که به یکدیگر سخت نگیرید. عشقی که آزادانه هدیه نشود، اسارت است.
● راز چهارم عشق
راز عشق در این است که رابطه تان را مانند یک باغ با محبت تزیین کنید. بذر علاقه ها و عقیده های تازه بکار که زیبایی بروید. ضمناً فراموش نکن که باغ را باید هرس کرد، مبادا غنچه های گل پوشیده از علف های هرزه ی عادت ها شود. برای آنکه عشق همواره با طراوت بماند، باید به آن مثل هنر، خلاقانه نگاه کرد.
● راز پنجم عشق
راز عشق در خوش مشربی است. شوخی با دیگران را فراموش نکن، در ضمن مراقب شوخی ها هم باش. شوخی ناپسند نکن. شوخی باید از روی حسن نیت باشد، نه نیشدار.
● راز ششم عشق
راز عشق در این است که هر روز کاری کنی که شریک زندگیت را خوشحال کند، کاری مثل دادن هدیه ای کوچک، تحسین، لبخندی از روی محبت. نگذار که جویبار محبت تان از کمی باران، بخشکد.
● راز هفتم عشق
راز عشق در این است که حقیقت اصلی عشق، یعنی تفکر را از یاد نبری. آیا یک رابطه ی دراز مدت، مهمتر از اختلافات کوچک و زود گذر نیست؟
● راز هشتم عشق
راز عشق در این است که مانع بروز هیجانات منفی در وجودت شوی، و صبر کنی تا خونسردی را دوباره به دست آوری. با این که احساس جلوه ی الهام است، اما شخص عصبانی نمی تواند چیز ها را با وضوح درک کند. قلبت را آرام کن تنها به این وسیله می توانی چیز ها را همان طور که هستند، دریابی.
● راز نهم عشق
راز عشق در این است که طرف مقابلت را تحسین کنی. هرگز با فرض این که خودش این چیزها را می داند، از تحسین کردن غافل مشو. مشکلی پیش نخواهد آمد اگر بارها با خلوص نیت بگویی: دوستت دارم. گرچه احساسات بشری به قدمت نسل بشر است، اما کلمات همواره تازه و جوان خواهند ماند.
● راز دهم عشق
راز عشق در این است که در سکوت دست یکدیگر را بگیرید. کم کم یاد می گیرید که بدون کلام رابطه برقرار کنید.
● راز یازدهم عشق
راز عشق در این است که به عشق، بیش از یکدیگر احترام بگذارید، زیرا عشق هدیه ی ازلی خداوند است.
● راز دوازدهم عشق
راز عشق در توجه کردن به لحن صداست. برای تقویت گیرایی صدا، باید آن را از قلب بیرون بیاوری، سپس رهایش کنی تا بلند شود و به سمت پیشانی برود. تارهای صوتی را آرام و رها نگه دار. اگر احساسات قلبی ات را به وسیله ی صدا بیان کنی، آن صدا باعث ایجاد شادی در دیگری خواهد شد.
● راز سیزدهم عشق
راز عشق در این است که از یکدیگر انتظارات بیجا نداشته باشید، زیرا نقص همواره جزء لاینفک بشر است. ذهنت را برای ارزشهایی متمرکز کن، که شما را به یکدیگر نزدیک تر می کند، نه برای مسائلی که بین شما را فاصله می اندازد.
● راز چهاردهم عشق
راز عشق در این است که حس تملک را از خود دور کنی. در حقیقت هیچ کس نمی تواند مال کسی شود. شریک زندگیت را با طناب نیاز نبند. گیاه هنگامی رشد می کند که آزادانه از هوا و نور آفتاب استفاده کند.
● راز پانزدهم عشق
راز عشق در این است که شریک زندگیت را در چارچوبی که خودت می پسندی حبس نکنی. عیبجویی باعث تباهی می شود. همه چیز را همان طور که هست بپذیر، تا هر دو شاد باشید. قانون طلایی این است: نقاط قوت را تقویت کن، و ضعف ها را، نه تقویت کن نه تقبیح. هرگز سعی نکن با سوزاندن، جلوی خونریزی زخم را بگیری.
● راز شانزدهم عشق
راز عشق در این است که هنگام سوء تفاهم، فقط به این فکر نکنی که طرف مقابل چه طور ناراحتت کرده است. در عوض به راه حلی فکر کنی که در آینده از بروز سوء تفاهمی مثل آن جلوگیری کند.
● راز هفدهم عشق
راز عشق در این است که هیچ کدام خود را معلم دیگری ندانید. به عبارت دیگر از این که می توانید از یکدیگر یاد بگیرید، سپاسگذار باشید.
● راز هجدهم عشق
راز عشق در این است که وقتی پیشنهادی به نظرت می رسد، به نیاز خودت برای بیان آن فکر نکنی، بلکه به علاقه ی دیگری به شنیدن آن فکر کنی. اگر لازم بود، حتی ماه ها صبر کن تا آمادگی شنیدن آنچه را می خواهی بگویی پیدا کند.
● راز نوزدهم عشق
راز عشق در این است که باورها، آرمان ها و اهداف تان را با یکدیگر در میان بگذارید.
● راز بیستم عشق
راز عشق در آرامش است، زیرا آرامش باعث تکامل عشق می شود، عشق، هوای نفس و احساسات شدید نیست. عشق انسان ها نسبت به یکدیگر باز تابی از عشق ازلی است و خداوند آرامش کامل است.
منبع: دوستان تهیه کننده: فرهاد خلفیان
avatar
farhad
مدیر بخش مقالات
مدیر بخش مقالات

تعداد پستها : 27
تاريخ التسجيل : 2008-03-23

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد